CCG10-12-15DR
Part Number:
CCG10-12-15DR
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 10.2W
Current - Output (Max) :
340mA
Efficiency :
90%
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Power (Watts) :
10 W
Size / Dimension :
0.75" L x 0.49" W x 0.46" H (19.0mm x 12.4mm x 11.8mm)
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
30V