AM15CW-2424S-NZ
Part Number:
AM15CW-2424S-NZ
Description:
DC DC CONVERTER 24V 15W
In Stock:
76
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cULus, cURus
Control Features :
Current - Output (Max) :
625mA
Efficiency :
91%
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Power (Watts) :
15 W
Size / Dimension :
1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
24V