AM10EW-2412DH30-NZ
Part Number:
AM10EW-2412DH30-NZ
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 10W
In Stock:
50
Approval Agency :
CE, cURus, UL
Control Features :
Current - Output (Max) :
416mA, 416mA
Efficiency :
86%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Power (Watts) :
10 W
Size / Dimension :
2.03" L x 1.04" W x 0.47" H (51.5mm x 26.5mm x 12.0mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
-12 ~ 12V