AM12TW-4812SZ
Part Number:
AM12TW-4812SZ
Description:
DC DC CONVERTER 12V 12W
In Stock:
8
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, UL
Control Features :
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
90%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
24-DIP Module
Power (Watts) :
12 W
Size / Dimension :
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
12V