AM15W-60015S-NZ
Part Number:
AM15W-60015S-NZ
Description:
DC DC CONVERTER 15V 15W
In Stock:
60
Approval Agency :
cCSAus, CE
Control Features :
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
78%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Package / Case :
Power (Watts) :
15 W
Size / Dimension :
2.76" L x 1.89" W x 0.93" H (70.0mm x 48.0mm x 23.5mm)
Voltage - Input (Max) :
1000V
Voltage - Input (Min) :
100V
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
15V