AM15TW-2415DZ
Part Number:
AM15TW-2415DZ
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 15W
In Stock:
15
Approval Agency :
CE
Control Features :
Current - Output (Max) :
500mA, 500mA
Efficiency :
90%
Features :
Remote On/Off
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
24-DIP Module
Power (Watts) :
15 W
Size / Dimension :
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
-15 ~ 15V