AM15CW-4805SZ
Part Number:
AM15CW-4805SZ
Description:
DC DC CONVERTER 5V 15W
In Stock:
10
Approval Agency :
CE, cURus, UL
Control Features :
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
86%
Features :
Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Power (Watts) :
15 W
Size / Dimension :
1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
5V