AM10T-4815DNZ
Part Number:
AM10T-4815DNZ
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
In Stock:
8
Current - Output (Max) :
333mA, 333mA
Efficiency :
87%
Features :
Remote On/Off
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
24-DIP Module
Power (Watts) :
10 W
Size / Dimension :
1.26" L x 10.78" W x 0.42" H (32.0mm x 20.0mm x 10.8mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
-15 ~ 15V