AM10EW-11024SH22-NZ
Part Number:
AM10EW-11024SH22-NZ
Description:
DC DC CONVERTER 24V 10W
In Stock:
50
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Control Features :
Current - Output (Max) :
417mA
Efficiency :
85%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Power (Watts) :
10 W
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.46" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
40V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
24V