MDS02M-12
Part Number:
MDS02M-12
Description:
DC DC CONVERTER 12V 2W
In Stock:
44
Current - Output (Max) :
167mA
Efficiency :
83%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
2 W
Size / Dimension :
0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)
Voltage - Input (Max) :
13.2V
Voltage - Input (Min) :
10.8V
Voltage - Isolation :
6 kV
Voltage - Output 1 :
12V