SUS01O-12
Manufacturer:
MEAN WELL
Part Number:
SUS01O-12
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 12V 1W
In Stock:
65
Manufacturer :
MEAN WELL
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
84mA
Efficiency :
83%
Features :
OCP, SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 71°C (With Derating)
Package / Case :
16-DIP Module, 8 Leads
Power (Watts) :
1 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.89" L x 0.39" W x 0.35" H (22.6mm x 9.9mm x 8.9mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
52.8V
Voltage - Input (Min) :
43.2V
Voltage - Isolation :
1 kV
Voltage - Output 1 :
12V