SBTN01N-12
Part Number:
SBTN01N-12
Description:
DC DC CONVERTER 12V 1W
In Stock:
62
Current - Output (Max) :
84mA
Efficiency :
79%
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Power (Watts) :
1 W
Size / Dimension :
0.51" L x 0.43" W x 0.28" H (12.9mm x 10.9mm x 7.1mm)
Voltage - Input (Max) :
26.4V
Voltage - Input (Min) :
21.6V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V