DKMW15G-12
Manufacturer:
MEAN WELL
Part Number:
DKMW15G-12
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 15W
In Stock:
7
Manufacturer :
MEAN WELL
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, EAC
Control Features :
Current - Output (Max) :
625mA, 625mA
Efficiency :
88%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
12V