EC3SAW-48S33HP
Part Number:
EC3SAW-48S33HP
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 2.31W
In Stock:
50
Current - Output (Max) :
700mA
Efficiency :
79%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
2.31 W
Size / Dimension :
0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V