CHB200W-48S15
Part Number:
CHB200W-48S15
Description:
DC DC CONVERTER 15V 200W
In Stock:
6
Approval Agency :
CE, cURus
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
13.3A
Efficiency :
88%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
200 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
15V