CHB200W-24S12N
Part Number:
CHB200W-24S12N
Description:
DC DC CONVERTER 12V 200W
In Stock:
8
Approval Agency :
CE, cURus
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
16.7A
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
200 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
10V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V