CHB150W8-36S24N
Part Number:
CHB150W8-36S24N
Description:
DC DC CONVERTER 24V 150W
In Stock:
3
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
6.25A
Efficiency :
89.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
150 W
Size / Dimension :
2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
24V