CHB150W-24S05
Part Number:
CHB150W-24S05
Description:
DC DC CONVERTER 5V 150W
In Stock:
14
Applications :
ITE (Commercial)
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
30A
Efficiency :
87%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
150 W
Size / Dimension :
2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
5V