CHB150W-24S28
Part Number:
CHB150W-24S28
Description:
DC DC CONVERTER 28V 151W
In Stock:
19
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
5.4A
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
151 W
Size / Dimension :
2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
28V