V48C3V3C75BL
Part Number:
V48C3V3C75BL
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
In Stock:
3
Current - Output (Max) :
22.7A
Efficiency :
81.5%
Operating Temperature :
-20°C ~ 100°C
Package / Case :
Quarter Brick
Power (Watts) :
75 W
Size / Dimension :
2.28" L x 1.45" W x 0.62" H (57.9mm x 36.8mm x 15.7mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V