V48C8C150BL
Part Number:
V48C8C150BL
Description:
DC DC CONVERTER 8V 150W
In Stock:
10
Current - Output (Max) :
18.75A
Efficiency :
87.3%
Operating Temperature :
-20°C ~ 100°C
Package / Case :
Quarter Brick
Power (Watts) :
150 W
Size / Dimension :
2.28" L x 1.45" W x 0.62" H (57.9mm x 36.8mm x 15.7mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
8V