V24C8T100BL
Part Number:
V24C8T100BL
Description:
DC DC CONVERTER 8V 100W
In Stock:
13
Current - Output (Max) :
12.5A
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Quarter Brick
Power (Watts) :
100 W
Size / Dimension :
2.28" L x 1.45" W x 0.62" H (57.9mm x 36.8mm x 15.7mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
8V