V300C48C150BL
Part Number:
V300C48C150BL
Description:
DC DC CONVERTER 48V 150W
In Stock:
12
Current - Output (Max) :
3.13A
Efficiency :
88.2%
Operating Temperature :
-20°C ~ 100°C
Power (Watts) :
150 W
Size / Dimension :
2.28" L x 1.45" W x 0.65" H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm)
Voltage - Input (Max) :
375V
Voltage - Input (Min) :
180V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
48V