V24C24T50BL
Part Number:
V24C24T50BL
Description:
DC DC CONVERTER 24V 50W
In Stock:
21
Current - Output (Max) :
2.08A
Efficiency :
88.6%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Quarter Brick
Power (Watts) :
50 W
Size / Dimension :
2.28" L x 1.45" W x 0.62" H (57.9mm x 36.8mm x 15.7mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V