SKM15B-12
Part Number:
SKM15B-12
Description:
DC DC CONVERTER 12V 15W
In Stock:
298
Current - Output (Max) :
1.25A
Efficiency :
87%
Features :
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V