S12HIS3.3-1WH2
Part Number:
S12HIS3.3-1WH2
Description:
DC DC CONVERTER 1W
Current - Output (Max) :
303mA
Efficiency :
80%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
1 W
Size / Dimension :
0.77" L x 0.24" W x 0.39" H (19.6mm x 6.0mm x 10.0mm)
Voltage - Input (Max) :
12.6V
Voltage - Input (Min) :
11.4V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V