S12HS3.3-2WH2
Manufacturer:
HenLv Power
Part Number:
S12HS3.3-2WH2
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 2W
Manufacturer :
HenLv Power
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Control Features :
Current - Output (Max) :
606mA
Efficiency :
71%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
7-SIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
1.99 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.77" L x 0.28" W x 0.39" H (19.6mm x 7.0mm x 10.0mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
12.6V
Voltage - Input (Min) :
11.4V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V