V24A48C400BL
Part Number:
V24A48C400BL
Description:
DC DC CONVERTER 48V 400W
In Stock:
56
Current - Output (Max) :
8.33A
Efficiency :
86.7%
Operating Temperature :
-20°C ~ 100°C
Package / Case :
Full Brick
Power (Watts) :
400 W
Size / Dimension :
4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
48V