V300B24C250BL
Part Number:
V300B24C250BL
Description:
DC DC CONVERTER 24V 250W
In Stock:
228
Current - Output (Max) :
10.42A
Efficiency :
87.5%
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 100°C
Package / Case :
Module
Power (Watts) :
250 W
Size / Dimension :
2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max) :
375V
Voltage - Input (Min) :
180V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V