V24B24C200BL
Part Number:
V24B24C200BL
Description:
DC DC CONVERTER 24V 200W
In Stock:
168
Current - Output (Max) :
8.33A
Efficiency :
87%
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 100°C
Package / Case :
Module
Power (Watts) :
200 W
Size / Dimension :
2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V