RSDW40G-12
Part Number:
RSDW40G-12
Description:
DC DC CONVERTER 12V 40W
In Stock:
289
Current - Output (Max) :
3.333A
Efficiency :
92%
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Power (Watts) :
40 W
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
12V