SKMW30G-05
Part Number:
SKMW30G-05
Description:
DC DC CONVERTER 5V 30W
In Stock:
240
Current - Output (Max) :
6A
Efficiency :
90%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
30 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
5V