SKM30A-12
Part Number:
SKM30A-12
Description:
DC DC CONVERTER 12V 30W
In Stock:
893
Current - Output (Max) :
2.5A
Efficiency :
89.5%
Features :
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 75°C (With Derating)
Power (Watts) :
30 W
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.44" H (50.8mm x 25.4mm x 11.2mm)
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V