SCW12C-05
Part Number:
SCW12C-05
Description:
DC DC CONVERTER 5V 12W
In Stock:
112
Current - Output (Max) :
2.4A
Efficiency :
84%
Operating Temperature :
-25°C ~ 71°C (With Derating)
Package / Case :
24-DIP Module, 9 Leads
Power (Watts) :
12 W
Size / Dimension :
1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm)
Voltage - Input (Max) :
72V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
5V