SKMW15F-12
Part Number:
SKMW15F-12
Description:
DC DC CONVERTER 12V 15W
In Stock:
507
Approval Agency :
CE, EAC
Control Features :
Current - Output (Max) :
1.25A
Efficiency :
89%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
15 W
Size / Dimension :
1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
12V