MPM3683GMN-10-T
Manufacturer:
Monolithic Power Systems
Part Number:
MPM3683GMN-10-T
Category:
DC DC Converters
Description:
2.7V-16V, 10A, STEP-DOWN POWER M
In Stock:
730
Manufacturer :
Monolithic Power Systems
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
Features :
Remote Sense
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
Package / Case :
29-LGA Module
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.28" L x 0.28" W x 0.17" H (7.0mm x 7.0mm x 4.4mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
29-LGA (7x7)
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
16V
Voltage - Input (Min) :
2.7V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
0.6 ~ 5.5V