SPU03L-15
Part Number:
SPU03L-15
Description:
DC DC CONVERTER 15V 3W
In Stock:
193
Current - Output (Max) :
200mA
Efficiency :
86%
Features :
OCP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Package / Case :
7-SIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
3 W
Size / Dimension :
0.77" L x 0.30" W x 0.40" H (19.6mm x 7.5mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V