MDS02L-15
Part Number:
MDS02L-15
Description:
DC DC CONVERTER 15V 2W
Current - Output (Max) :
133mA
Efficiency :
79%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
2 W
Size / Dimension :
0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
6 kV
Voltage - Output 1 :
15V