RSDW60F-05
Part Number:
RSDW60F-05
Description:
DC DC CONVERTER 5V 60W
In Stock:
283
Current - Output (Max) :
12A
Efficiency :
90%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
60 W
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
5V