NSD15-48S5
Part Number:
NSD15-48S5
Description:
DC DC CONVERTER 5V 15W
In Stock:
546
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
81%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
8-DIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
15 W
Size / Dimension :
2.00" L x 1.50" W x 0.39" H (50.8mm x 38.1mm x 9.8mm)
Voltage - Input (Max) :
72V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
5V