NSD10-12D12
Part Number:
NSD10-12D12
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 10W
In Stock:
242
Current - Output (Max) :
420mA, 420mA
Efficiency :
77%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
10 W
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9.8V
Voltage - Isolation :
1 kV
Voltage - Output 1 :
12V