V300C5C100BG
Part Number:
V300C5C100BG
Description:
DC DC CONVERTER 5V 100W
In Stock:
50
Current - Output (Max) :
20A
Efficiency :
81.5%
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-20°C ~ 100°C
Package / Case :
Quarter Brick
Power (Watts) :
100 W
Size / Dimension :
2.28" L x 1.45" W x 0.65" H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm)
Voltage - Input (Max) :
375V
Voltage - Input (Min) :
180V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
5V