V300C24C75BL
Part Number:
V300C24C75BL
Description:
DC DC CONVERTER 24V 75W
In Stock:
380
Current - Output (Max) :
3.13A
Efficiency :
86.4%
Operating Temperature :
-20°C ~ 100°C
Power (Watts) :
75 W
Size / Dimension :
2.28" L x 1.45" W x 0.65" H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm)
Voltage - Input (Max) :
375V
Voltage - Input (Min) :
180V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V