V375C15C150BL
Part Number:
V375C15C150BL
Description:
DC DC CONVERTER 15V 150W
In Stock:
57
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-20°C ~ 100°C
Power (Watts) :
150 W
Size / Dimension :
2.28" L x 1.45" W x 0.65" H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm)
Voltage - Input (Max) :
425V
Voltage - Input (Min) :
250V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V