LTM8003HY-3.3#PBF
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
Part Number:
LTM8003HY-3.3#PBF
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V
In Stock:
257
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
3.5A
Efficiency :
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
48-BBGA Module
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.35" L x 0.25" W x 0.13" H (9.0mm x 6.3mm x 3.3mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
48-BGA (9x6.25)
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Input (Min) :
3.4V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
3.3V