LMZ14203EXTTZ/NOPB
Part Number:
LMZ14203EXTTZ/NOPB
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 0.8-6V
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
90%
Features :
OTP, OVP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-PMOD-7, Power Module
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.40" L x 0.39" W x 0.18" H (10.2mm x 9.9mm x 4.6mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
TO-PMOD-7
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
42V
Voltage - Input (Min) :
6V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
0.8 ~ 6V