PQMC3-D24-S15-S
Part Number:
PQMC3-D24-S15-S
Description:
DC DC CONVERTER 15V 3W
In Stock:
676
Approval Agency :
EN
Control Features :
Current - Output (Max) :
200mA
Efficiency :
81%
Features :
OCP, SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
8-SIP Module, 7 Leads
Power (Watts) :
3 W
Size / Dimension :
0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
Standard Number :
55024; 55032 Class A
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
15V