PQME3-D24-S24-M-TR
Part Number:
PQME3-D24-S24-M-TR
Description:
DC DC CONVERTER 24V 3W
Approval Agency :
EN, UL
Control Features :
Current - Output (Max) :
125mA
Efficiency :
82%
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
14-SMD Module, 7 Leads
Power (Watts) :
3 W
Size / Dimension :
0.76" L x 0.71" W x 0.40" H (19.2mm x 18.1mm x 10.2mm)
Standard Number :
55024; 55032 Class A; 60950-1
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
24V