PEM2-S24-S24-S
Part Number:
PEM2-S24-S24-S
Description:
DC DC CONVERTER 24V 2W
Current - Output (Max) :
83.3mA
Efficiency :
85%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
7-SIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
2 W
Size / Dimension :
0.77" L x 0.28" W x 0.39" H (19.6mm x 7.0mm x 10.0mm)
Standard Number :
55024; 55032 Class A; 60950-1
Voltage - Input (Max) :
26.4V
Voltage - Input (Min) :
21.6V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V