PDM2-S5-D15-S
Part Number:
PDM2-S5-D15-S
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 2W
In Stock:
838
Current - Output (Max) :
67mA, 67mA
Efficiency :
84%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
6-SIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
2 W
Size / Dimension :
0.77" L x 0.28" W x 0.39" H (19.6mm x 7.0mm x 10.0mm)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
15V